O blogu

P

ół żartem, pół serio - te słowa odnoszą się nie tylko do nazwy autorskiego bloga i rzecz jasna jednej z najlepszych komedii w historii kina, ale oddają też w dużej mierze nasze podejście do życia. Chcemy, by publikowane tu treści potraktować czasem z przymrużeniem oka - odrobina dystansu zawsze wskazana. Oboje zajmujemy się dziennikarstwem filmowym i zależało nam, żeby stworzyć miejsce, gdzie będziemy mogli publikować to, co chcemy i jak chcemy. Blog to dopełnienie naszej zawodowej pracy, którą jednak traktujemy znacznie poważniej niż tylko „pół serio”.

Autorzy

KUBA ARMATA

Dziennikarz filmowy. Pisze m.in. dla „Dziennika Gazety Prawnej”, „Kina”, „Magazynu Filmowego” czy Wirtualnej Polski. Autor ponad dwustu rozmów z ludźmi kina m.in. z Davidem Lynchem, Darrenem Aronofskym, Alanem Parkerem czy Xavierem Dolanem. Programer festiwali Netia Off Camera i Forum Kina Europejskiego Cinergia. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych Fipresci.

MARTA BAŁAGA

Dziennikarka filmowa publikująca w Polsce i za granicą. Pisze m.in. dla „Episodi”, „Sirp Eesti Kultuurileht”, „La Furia Umana” oraz „Dwutygodnika”. Współpracuje z wieloma festiwalami filmowymi, w tym z Helsinki International Film Festival. Uwielbia kino kultowe wychodząc ze (słusznego) założenia, że każdy film powinien być o zombie.

Masz pytania? Napisz do nas!