ArteKino Festival 2018 – patronat Pół żartem, pół serio

ArteKino Festival 2018 wciąż trwa! Jego organizatorzy, Arte Cinema i Festival Scope przygotowali 10 europejskich filmów, z których widzowie wybiorą ten najlepszy. Rozsiądźcie się wygodnie, bo tym razem aby odkryć nowe kino nie trzeba nawet wychodzić z domu. A my podpowiemy wam, na co warto zwrócić uwagę.

Crater
(Il cratere)

Włochy, Luca Bellino & Silvia Luzi

Rosario pracuje jako uliczny sprzedawca podczas festynów na przedmieściach Neapolu. Jego marzenie o ucieczce od biedy skupia się na muzycznym talencie córki, o imieniu Sharon. Zafascynowany filmowymi obrazami swojej nastoletniej córki, staje się impresario, by uczynić ją gwiazdą włoskiej muzyki ludowej. Pomiędzy filmem dokumentalnym, a realistyczną opowieścią, Crater przedstawia ambicje ojca wobec wolności jego córki.

 

 

Flemish heaven
(Le ciel flamand)

Belgia, Peter Monsaert

Spojrzenie na życie trzech pokoleń kobiet. Monique i jej córka Sylvie prowadzą burdel na granicy Flandrii Zachodniej i Francji. Eline, sześcioletnia córka Sylvie, jest zafascynowana tajemniczym miejscem pracy swojej matki i babki, ale nigdy nie jest wpuszczana do środka. Dramatyczne wydarzenie wywraca ich życie do góry nogami, a więzy rodzinne poddane zostają presji.

 

 

L’Animale

Austria, Katharina Mückstein

Mati i jej chłopięcy gang na podrasowanych motocyklach crossowych są postrachem wioski i utrudniają życie wszystkim dziewczynom. Ale gdy Sebastian, lider paczki, zakochuje się w Mati, a ona zaprzyjaźnia się z Carlą, jedną z ich ofiar, Mati ryzykuje utratę swojej pozycji wśród gangu chłopców. W tym samym czasie głęboko skrywana tajemnica dzieli rodziców Mati. Muszą zdecydować: co liczy się bardziej, udawanie czy bycie?

Komentarze

Napisane przez:

armyy@o2.pl